10 Ağustos 2009 Pazartesi

BAHÇEME HOŞ GELDİNİZ. ARANIZDA OLMAK ÇOK HOŞ...


Şuan bahçemdeki büyük tahta saksılar içerisinde İzmir'in Tire ilçesinden gelen domateslerim, patlıcanlarım, biberlerim ekili.
Ayrıca bahçemin küçük bir bölümünde bodur meyve ağaçlarım var. Portakal, mandalina, armut, elma ve başlangıçta kiraz zannettiğim ama vişne olmakta kararlı ağaçlarım.

Amaç sadece çocuklarıma doğal, temiz, hormonsuz meyve ve sebze yedirebilmek. Gerçek tatları onlara sunabilmek.

İşte tam bu sebeple doğallığına güvendiğim pempe domateslerden inşaallah seneye yedirebileceğim onlara.

3 yorum:

 1. bahçe çok güzel olmuş. sadece pembelerin değil diğerlerinin de resimlerini bekliyorum. kerem ve cango'nun da serilerini merak ediyorum bu arada.

  YanıtlaSil
 2. Bahçeli ev çiçekler sebzeler meyve ağaçları bahçede köpek kulübesi köpeği ile oynayan muhteşem oğlunuz; ve de sizin gibi doğallığın öneminin farkında olan bunun için emek vermekten kaçınmayan bir anne. Vallahi masal gibi :) Allah bu tabloyu dahada güzelleştirsin İnşallah ve de seneye pembelerin endamlarıylada süslesin bloğunuzu :) Tebrik ederim.

  YanıtlaSil
 3. MINIK UZUN :

  2 yil önce bir Italyan köylüsünden ,bir domates tohumu aldik esimle..Gacen yaz ektik ve müthis bol bir ürün aldik..Tanimadigimiz bu domatese MINIK UZUN adini koyduk..PDA kurucularina bahsettim. Bana” Bu ürünün cekirdeklerini dikin,bakalim onlarda yeni ürün vereceklermi?” uyarisinda bulundular..Yani acaba Hibrit falanmi? Diye..Bu sene basinda gecen yaz aldigim ürünün cekirdeklerini diktim..Gene ve belki dahada bol bir ürünle karsilastim..Doga sartlarina mukavim,uzunca süre ürün veren,ürünü koku ve tad olarak cocukluk domatesimizin aynisi olan bir domates cesidi..Bu seneki ürünlerdende gene tohum ayirmaya basladim..Arzu edenler mail adresime mesaj atip posta adreslerini verirlerse sonbaharda onlara (tabiî ki ücretsiz)zarf icinde bu hararetle tavsiye edecegim tohumlardan yollarim..Sevgiler-Levent

  YanıtlaSil